V Lipiański Bieg Partyzanta „Desantowa Piątka”

Data: 16 lipca 2022 r.

Godzina startu: 16:00
Link do strony zawodów: www.partyzanci.lipiany.org

Miejsce

Opis: biegi przełajowe 5 km
Miejscowość: Lipiany

Gmina: Lipiany
Województwo: zachodniopomorskie
Kraj: Polska

Dane organizatora

Nazwa organizatora: Stowarzyszenie Epidemia Sportu, Stowarzyszenie Lipiański Klub Motorowy „Partyzanci”

Osoba kontaktowa: partyzanci@outlook.com

Ulica: Barlinecka 2b/1
Miasto: Lipiany
Telefon: +48 607602807, +48 693911585, +48 534143620
www: http://www.partyzanci.lipiany.org

Godz. Dystans Limit czasu Płeć Cecha
16:00 5  km 1 godzina Wszyscy przełaj

 

16 lipca 2022 r. podczas XVII Zlotu Pojazdów Militarnych – Lipiany 2022 odbędzie się Lipiański Bieg Partyzanta „Desantowa Piątka” – impreza dla pasjonatów biegania w klimatycznych i chwilami ekstremalnych warunkach. Trasa biegu wynosi 5 km i prowadzi atrakcyjnymi krajobrazowo drogami leśnymi i polnymi przy jeziorze Wądół. Prawo startu w zawodach mają wszyscy chętni pod warunkiem, że ich ubiór będzie zawierał elementy wojskowe lub militarne (np. koszulka zlotowa wręczona każdemu uczestnikowi biegu przez organizatora, czapka lub beret wojskowy, mundur wojskowy). Dopuszczalny jest również start w sortach mundurowych wojsk innych państw.  Bieg odbędzie się w kategorii open kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe. Start biegu rozpocznie się o godz. 16.00. V Lipiański Bieg Partyzanta „Desantowa Piątka” to świetna zabawa, ale również okazja do sprawdzenia swoich możliwości, doświadczenia i prawdziwego ducha rywalizacji.  Uczestnicy biegu będą musieli się wykazać – oprócz kondycji fizycznej – zwinnością, sprytem i odpornością. Na trasie zmierzą się z drobnymi przeszkodami, które będą musieli pokonać niezależnie od warunków pogodowych.

W ramach konkurencji dodatkowej przed biegiem głównym przewidziany jest „Bieg Małego Partyzanta” czyli rywalizacja dla najmłodszych, w tym grupy „przedszkolaków” na dystansie i trasach określonych w dniu rozpoczęcia zawodów (od około 200 m dla najmłodszych do około 800 m dla starszych). W biegu tym mogą startować dzieci urodzone w roku 2008 i młodsze. Start biegu dla dzieci rozpocznie się o godz. 14.30.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Epidemia Sportu oraz Stowarzyszenie Lipiański Klub Motorowy „Partyzanci”, które w swoich szeregach skupia miłośników i kolekcjonerów zabytkowych pojazdów militarnych, pasjonatów historii, kultury, sztuki. Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi również działalność na rzecz obronności kraju, kształtując i umacniając w społeczeństwie, zwłaszcza wśród młodzieży, obywatelskie postawy wobec spraw obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2005 r. sztandarową imprezą promującą działalność stowarzyszenia jest Zlot Pojazdów Militarnych, który odbywa aktualnie się na Żwirowni w Lipianach. Corocznie zlot licznie odwiedzają miłośnicy militariów oraz przyjeżdżający nad lipiańskie jeziora turyści. W zlotach biorą również udział przedstawiciele Wojska Polskiego i służb mundurowych, artyści sceny Polskiej, przedstawiciele organizacji patriotycznych i pro obronnych. Podczas imprezy prezentowane są sprzęty bojowe tj.: czołg T-55 AM Merida, amfibia, pojazdy gąsienicowe, motocykle z koszem, urale, uazy, gaziki, łaziki, odbywają się również kiermasze odzieży militarnej, konkursy, koncerty muzyczne i wydarzenia sportowe.

 

Pliki do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIA – Bieg Małego Partyzanta 2022

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH – Lipiańskiego Biegu Partyzanta Desantowa Piątka 2022

Najczęściej zadawane pytania w sprawie Lipiańskiego Biegu Partyzanta Desantowa Piątka 2022

Oświadczenie uczestnika Lipiańskiego Biegu Partyzanta Desantowa Piątka 2022

Regulamin V Lipiańskiego Biegu Partyzanta 2022