Tak bawiliśmy się na V Zlocie :)

Już po raz piąty miłośnicy starych motocykli i pojazdów wojskowych zawojowali teren „Gór Skrzynkowskich” na V Zlocie Pojazdów Militarnych i Motocykli, który odbył się w dniach od 10 do 12 lipca w Lipianach. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Lipiański Klub Motorowy „Partyzanci” oraz gmina Lipiany. Gorącą atmosferę oraz profesjonalną oprawę w czasie zabawy zapewnił zlotowiczom znany piosenkarz NORBI.

W przepięknym otoczeniu lipiańskich jezior i lasów zabrzmiał ryk silników sprzętów militarnych, który w tym roku przyciągnął rekordową liczbę zlotowiczów, jak i zwykłych turystów. Organizatorzy szacują, że na zlot zjechało ponad 300 maszyn, a w imprezie uczestniczyło nawet 3500 osób.

Imprezę rozpoczął w piątkowy wieczór koncert zespołu GANG BANG ze Szczecina, następnie miłośnicy pojazdów historycznych mogli bawić się przy dźwiękach mieszanki rocka i przebojów z lat 80-tych.

Oficjalne otwarcie imprezy poprzedziła parada pojazdów militarnych, która w sobotnie południe hucznie przejechała ulicami Lipian. Mieszkańcy miasteczka oraz wszyscy przybyli na zlot, mogli podziwiać zabytkowe pojazdy, począwszy od motocykli  z koszami, przez pojazdy terenowe, popularne łaziki, gaziki, czy urale.

Dalsza część imprezy odbywała się już na słynnych „górach” tuż po wystąpieniach  i oficjalnym otwarciu przez władze Lipian burmistrza Krzysztofa Boguszewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Mariusza Marka Przybylskiego (członka stowarzyszenia) oraz prezesa Stowarzyszenia LKM „Partyzanci” Mariusza „Muńka” Szpakowskiego. Następnie uczestnicy zlotu mogli podziwiać wyczyny pasjonatów sprzętu militarnego forsujących na swoich maszynach „dołek” z błotkiem.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznego zlotu było pojawienie się czołgu T-55 AM Merida, wojskowego ciągnika ewakuacyjnego oraz gąsienicowej stacji radiolokacyjnej służącej do radiowego namierzania rakiet,  pochodzących z prywatnej kolekcji Czesława Pirzeckiego ze Ściechowa. Na imprezie nie zabrakło także pojazdów gąsienicowych z  zaprzyjaźnionego Gorzowskiego Klubu Miłośników Pojazdów Militarnych.

Oprócz wielu motocyklowych harców „Partyzanci” zafundowali zlotowiczom wiele innych atrakcji. Odbyły się konkurencje zręcznościowe takie jak przeciąganie liny czy „kręciołek”, natomiast amatorzy podnoszenia ciężarów zmierzyli się ze sobą w konkurencjach strongkid i strongman, w trakcie których publiczność rozbawiał prowadzący zlot NORBI.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszą część publiczności, która mogła pohasać na gumowym zamku, czy skłonić rodziców do zakupów na straganie handlowym dla dzieci oraz zapewnili zaplecze gastronomiczne, stoiska handlowe, na których można było się zaopatrzyć w mundury, wyposażenie taktyczne, czy zabytkowe uzbrojenie.

Wieczorem na zlotowej scenie pojawiły się zespoły rockowe, które doskonale dopasowały się do klimatu imprezy. Wystąpiły formacje LISTOPAD z Lipian oraz KORAB ze Szczecina oraz Beata Andrzejewska z zespołem. Gwoździem sobotniego programu były wybory MISS Zlotu, które wzbudziły ekstremalne emocje głównie wśród męskiej części publiczności. Impreza zakończyła się tańcami przy muzyce i biesiadą do białego rana.

Zarząd stowarzyszenia bardzo dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji V Zlotu Pojazdów Militarnych i Motocykli w Lipianach. Sponsorami głównymi zlotu były firmy Pergo, Honda Power Equipment, Grut Pyrzyce oraz Gmina Lipiany i Powiat Pyrzycki. Dużym wsparciem w organizacji zlotu była pomoc rzeczowa i finansowa mieszkańców i przedsiębiorców z Lipian. Ponadto zlot po raz kolejny współfinansowała Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.